за нас

Oilbayer е интегрирана високо-технолошкиот претпријатие од областа на истражување и развој, производство и продажба на пазарот на нафтено поле хемиски услуги. Таа има две фабрики за производство се наоѓа во Lingang Хемиски индустриска зона во Cangzhou, Hebei покраината и Тијанџин Binhai High-Tech зона, каде што е 12 км од меѓународниот аеродром во Тијанџин и место 22км од Тијанџин пристаниште.

Oilbayer е водечки нафтено поле хемиски давател на услуги со Екслузивно лаборатории во светот, професионален тим за истражување и најнапредните цврсти и течни автоматизирана линија за производство во Кина. Ние може да обезбеди сигурен технички решенија и наменска производи за клиентите. Ние се стремиме да обезбеди стабилни перформанси и сигурен квалитет на производи на нашите customers.At моментов, имаме независни правата на интелектуална сопственост, како што се зацементира адитиви течност загуба, retarders, dispersants; маслени дупчење течности, инхибитори, Анти-sloughing и блокирање на приклучување агент, завршување течности итн, повеќе од 30 видови на производи во горенаведените 7 серија.

 Покрај тоа, ние се одржи долгорочна соработка со компанијата наоѓалиште на нафта од Иран, Саудиска Арабија, Мексико, Индонезија, Венецуела, Канада, Австралија, Сирија и др Тоа е да се истакне дека ние сме добиле многу висок степен на евалуација од нив, вклучувајќи NIDC , ПДВСА, ONGC, BELORUSNEFT, PERTAMINA и Pemex итн

Свесни за мото Oilbayer, "Направи Неверојатни случи", нашата визија е да стане лидер меѓу компаниите нафтено поле хемиски услуга во светот, ние се обврзуваме да обезбеди безбеден, еколошки, прва класа, висока ефикасност и вредност услуги за нашите домашни и меѓународни клиенти. Oilbayer неумоливо се стреми да обезбеди понудената ситуации за нашите клиенти и партнери.  

 

 WhatsApp Онлајн Chat!