Нафта база дупчење течност додаток-OBF-MOEMUL

Краток опис:

1. Резиме OBF-MOEMUL е силата поле не 70% ~ 80% активни мешавина на модифицирани масна киселина и негови деривати. Се користи во инвертен системи емулгатор како примарна емулгатор. OBF-FLATEMUL е дизајниран да емулгирам вода во масло. Тој е дизајниран да се зголеми стабилноста на емулзија и да помогне во контрола на загуба на течности. OBF-MOEMUL обезбедува перформанси премија во широк температурен опсег и во различни кал формулации, aslo може stablize на rheology, наменета за Deepwater дупчење. 2. Употреба r ...


детали за производот

1. Резиме

    OBF-MOEMUL е силата поле не 70% ~ 80% активни мешавина на модифицирани масна киселина и негови деривати. Се користи во инвертен системи емулгатор како примарна емулгатор. OBF-FLATEMUL е дизајниран да емулгирам вода во масло. Тој е дизајниран да се зголеми стабилноста на емулзија и да помогне во контрола на загуба на течности.

    OBF-MOEMUL обезбедува перформанси премија во широк температурен опсег и во различни кал формулации, aslo може stablize на rheology, наменета за Deepwater дупчење.

 2. Употреба опсег

Temperature:Natural-220℃(BHCT).

Предлог доза: 0,5% -2,5% (BWOC).

  1. Технички податоци

точка

индекс

Просторно форма (25 ° C)

Црвена кафеава вискозна течност

Специфична тежина (25 ° C)

0.92 ~ 0.96 g / cm3

Киселински број (mg KOH / g)

100.0 Минимална

истурете Точка

-15 ℃ Минимална

  1.  пакет

200Liter / пластична кофа. Или врз основа на барање обичај е.

  1. складирање

Тоа треба да се чуваат на ладно, суво и проветрено области и да избегнат да бидат изложени на сонце и дожд.

Рок на траење: 12 месеци.

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!