Си ја заборавивте Циркулација Агенти-OBC-B62S

Краток опис:

Резиме заборавивте Циркулација Адитив OBC-B62S е мешавина на минерални и синтетички влакна, кои се користат да се подобри непропустливи способност на цементното млеко или preflush. Производот е составен од различна должина, различни цврстина и различна густина на влакна, и има висока вода dispensability, и е лесно да се подеднакво и стабилно растера во цементно млеко, и да формираат мост структура со протекување ефикасно да се спречи појава на подземни истекување . Кога доза е 3.0kg / м3, ca ...


детали за производот

резиме

Си ја заборавивте Циркулација Адитив OBC-B62S е мешавина на минерални и синтетички влакна, кои се користат да се подобри непропустливи способност на цементното млеко или preflush. Производот е составен од различна должина, различни цврстина и различна густина на влакна, и има висока вода dispensability, и е лесно да се подеднакво и стабилно растера во цементно млеко, и да формираат мост структура со протекување ефикасно да се спречи појава на подземни истекување . Кога доза е 3.0kg / m 3, тоа може да го подобри цврстина на притисок до 5 MPa под услов на 0.5mm пукнатина во кашеста маса. Таа има помалку доза, и благо подобрување на конзистентноста кашеста маса, и нема лош ефект врз други својства, и тоа е погоден за сите видови на цементирање операција под 150 ℃.

Употреба  опсег

Со висока вода dispensability, и лесно да додадете и ги растера во смесата.

Може да се постигне подобро запечатување ефект во ниски дози.

Нема значителни лош ефект врз перформансите на редок цемент.

Се применуваат за широк опсег, може да се примени на различни видови на цементирање операции под 150 ℃.

се користи во preflush и мешање на цементно млеко: Континуирано додадете овој производ од бункер хранење и целосно да се меша по подготвува preflush или мешање цементно млеко.

Се користат во процесот на цементирање: посипете во мешање резервоарот за цементно млеко постојано и рамномерно и транспорт мешајќи.

Препорачана доза: додавање на производот 3.0 ~ 4.0 kg на метар кубен на цемент кашеста маса или preflush.

Технички податоци

точка

индекс

изглед

Транспарентен или бела кластер влакна

Волуменска густина, g / cm 3

1.0 ± 0.1

Апсолутна густина, g / cm 3

1.45 ± 0.05

pH вредност (2% воден раствор)

7 ~ 8

Влакна должина, милиметри

3 ~ 6

пакување

10kg/plastic drum. Or based on customers' request.

складирање

Тоа треба да се чуваат на ладно, суво и проветрено области и да избегнат да бидат изложени на сонце и дожд.

Рок на траење: 12 месеци.


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!